Kasar Yaza (@Kasar_Yaza )

Kasar Yaza

Bio Beşiktaş taraftarının duygularına tercüman olmayı üzerine vazife edinmiş bir atkılı. Ekşi Sözlükteki Kasar Yazanın ta kendisi.
İletişim: kasaryaza9@gmail.com

Location Beşiktaş, İstanbul
Tweets 16,9K
Followers 47,8K
Following 481
Account created 29-08-2017 16:50:43
ID 902574242990055424

Twitter Web App : Transfer dönemi açıldı. Önceliğimizi yineleyelim. Kampa yetişen 7/10 oyuncu, lig başladıktan sonra gelen 8/10 oyuncudan iyidir. Beşiktaş son üç sezonu transferlerin uyum sürecinde, ilk devrede kaybetti. Bu sefer işin içinde Şampiyonlar Ligi ön elemesi de var. Hızlı olmalıyız.

Twitter Web App : Pukki'den sonra Zé Luís de "bize düşmez" sınıfındaki topçulardan. Ama bu isimler geçiyorsa uğraş vardır, bu seviyede oyuncular için uğraşıyorsak güzel bir şey. Bu frekanstan devam.

Android : Uğurcan Fabri'ye sövdük mü? Adamın geldiği ilk sene Gs ve Fb'ye 13'er puan fark atıp şampiyon olduk UEFA'da çeyrek yaptık. Kim sövdü Fabri'ye?

Android : sametbrook Beşiktaş'a gelmeden önceki durumuyla aynı durumda şuan. Gelirken de "2 senede 14 maça çıkmış kaleci, menajerlere para kazandırdık" deniyordu.

Android : Fabri bugün gelsin bıraktığı formdan devam eder. Yabancı kimseyi alamıyorsak Fabri'yi bugün kiralarım. Memnun kalmazsan seneye o zamanki şartlarla yerli bakarsın Beşiktaş seviyesinde.

Android : Ersin olmasa iki kaleciye ihtiyacımız vardı, şuan bir kaleciye ihtiyacımız var. 55 maçlık bir seneye başlayacağız. Adı geçen yerli kaleciler yeterli değil. Yabancı sınırı da ertelenmişken yabancı kaleci şart. Tasarruf yapılacak mevki değil kale. Serkan filan olacak iş değil.

Android : Keşke Pepe ve Negredo'ya senelik 5m. € verip sezon sonunda "çok maaş alıyorsun gitmen lazım" diyeceğimize sürdürülebilir kadro kurmaya önem verseydik. Etkileşimi az olurdu ama bugün bu durumda olmazdık.

Twitter Web App : Beşiktaş'ın bonservis için kaynağı var mı bilmem. Az da olsa kaynak varsa forvet, forvet, forvet. Hocanın sistemi şu eldeki hücumcuları bile pozisyona soktu. Ama hocanın hep söylediği bir şey var "ben oyunculara son vuruş öğretemem."

Gol geçmişi olan kaliteli bir forvet şart.

Twitter Web App : Transferde adı geçenlerle bir 11 yapacak olsam;

Begovic, N'sakala, Wellinton, Yoshida, Gökhan, Atiba, Mensah, Kevin Bua, Ljajic, Gökhan Töre, Pukki şeklinde olurdu.

Twitter Web App : Adı geçen forvet adaylarından Beşiktaş'ın as forveti olacak seviyede olan tek isim bugün düştü gündeme, Pukki. Özellikle Euro 2020 elemelerinde gösterdiği performansla alma ihtimalimizi düşük görsem de gelirse iş yapacağı garanti diyebiliriz.

Twitter Web App : 24 takım söylentisi doğruysa düz 30 yapın NBA gibi konferanslara ayrılalım. Halı saha organizasyonu yapamayacak adamlara 80 milyonluk futbol ülkesinin futbolunu yönettiriyorlar.

Twitter Web App : Ligin 21 takım olmasına karşıyım. Mümkünse bu saçma karardan dönülüp tekrar 18 takıma dönülmeli. 18 takıma dönülmeyecekse 21 değil 22 olsun. Hangi takımın hangi hafta bay geçeceğini masada filan ayarlayacaklar, puan durumu sürekli maç eksiği/maç fazlası olacak. 22, 21'den iyi.

Twitter Web App : Beşiktaş'ın tasarruf yapmaması gereken üç mevki var. Kaleci, forvet ve 8 numara. Bu üç mevkiden form alan büyük takım kayıtsız şartsız şampiyonluk yarışında olur.

Twitter Web App : Sergen Yalçın: Belki yapacağımız transferlerde bize kızacaklar ama bize inanıp yanımızda dursunlar.

Taraftar: Sen şu takımı üçüncü yaptın ya, artık sana tam destek hocam.

(Anadolu takımlarından oyuncular gündeme gelir)

Taraftar: Çöpleri topluyoruz yazıklar olsun size

Twitter Web App : Ön elemeye kalan: 25 gün
Lige kalan: 41 gün
Transfer dönemi sonuna kalan: 67 gün

Gidenler: Karius, Ruiz, Rebocho, Boateng, Fatih, Burak
Sözleşmesi bitenler: Diaby, Elneny, Caner, Gökhan, Atiba
Kiradan dönenler: Larin, Mirin, Oğuzhan, Alpay
Gelenler: N'sakala, Wellinton

Android : Fatih'i bonservisiyle vermişiz. Böyle büyük bir kararın Sergen Hoca'dan bağımsız olduğunu düşünmüyorum. Tek tesellim bu. Hayırlı olsun.

Android : Ekrem Baba Hakkı taraftar yuhaladığı için futbolu bırakmış usta. Ahmet Dursun, Seba gitsin diye beste var. Bu adamların yaranamadığı yerde kimse yaranamaz. Bunu bekleyen varsa kısa yoldan vazgeçsin.