Ayça Akın (@aycakn )

Ayça Akın

Bio Yazar | Mentor | İlişki & Evlilik Danışmanı | İletişim Uzmanı | Konuşmacı | Küresel Sosyal Farkındalık Ödüllü Aktivist | aycaakin@aycaakin.com |
Tweets 20,9K
Followers 20,3K
Following 1,2K
Account created 03-07-2013 17:01:51
ID 1566233900

Twitter Web App : Hayalim denizin dibinde bir balıkçı kulübesinde yaşamak bir de balıkçı teknesi ya da minik bir tekne. Kitaplar, kahve, laptop, salaş kıyafetler, fenerler, mumlar, ahşap masa, sandalye...Bir de bu hayatı paylaşacak biri olursa benden mutlusu, huzurlusu, zengini yok.

Twitter Web App : Acıyı küçümsersiniz, ama parmağınızı kapıya sıkıştırdığınız vakit en yüksek perdeden inlersiniz.

Anton Çehov

Twitter Web App : Herkese layığına göre davranacak olursan kim kırbaçtan kurtulabilir ki?

William Shakespeare

Twitter Web App : Hak etmeyenlere yağdırıyorsunuz, hak edenlerin burnundan getiriyorsunuz. Er geç o hak edenlere geliyorsunuz. Balı, kaymağı başkasına yedirin yaralarınızı başkasına sardırın. Yok öyle bir dünya. Siz kendinizi zeki sanıyorsunuz, ama bazıları da aptal olmadığını biliyor.

Twitter Web App : Maddi imkanı olup mutlu olmak hakkında birtakım söylemlerde bulunanlara "sende ki imkan bende olsa ben de mutlu olurdum" diyenler mutluluğa maddesel boyuttan baktığınız sürece siz mutlu olamazsınız. Para içinde yüzüp gram mutlu olmayanlar var. Mutluluk içerden gelen bir şeydir.

Twitter Web App : Bazı programları, dizileri diyelim ki ekranlardan kaldırttınız. Günlük kiralık evlerde yaşanan rezillikleri ne yapacaksınız mesela? Bir takım arkadaşlık applikasyonlarındaki rezillikler peki? Gerçekler ekrana taşınıyor, suçlananlar ekrana taşıyanlar.O gerçekleri yaratanlar değil.

Twitter Web App : İnsanımızın şöyle bir sorunu var.Kötü olanı konuşmuyor. Üstünü kapatıyor! Gizliyor! Sonra "görülmüyorum", "bu çirkinlikler görülmüyor" diye şikayet ediyor.Sen ayıp,ahlaksızlık vb.diye ensesti,yasak ilişkiyi,şiddeti vb. konuşmaz üstünü kapatırsan kapı arkasında artarak devam eder.

Twitter Web App : Durmadan satın almaktan, yani elde etmekten, yani biriktirmekten ve satın alınabilecek şeylerden söz eden ruhsuz bir kalabalık sarıyor çevremizi.

Bir Bilim Adamının Romanı: Mustafa İnan, Oğuz Atay

Twitter Web App : Yakutları, vakitler vererek satın alabilirsin, ama vakitleri yakutlar vererek satın alamıyorsun.

Sinan Akyüz

Twitter Web App : Övgüye çok düşkünsün, değer düşürüyorsun.

William Shakespeare

Twitter Web App : Cehaletimizden toplumsal yapıyı sorumlu tutuyoruz. Kendimizi suçlamak aklımızın köşesinden geçmiyor.

Cehenneme Övgü, Gündüz Vassaf

Twitter Web App : Yalnızca yaşadığın günü düşüneceksin. Kendini üzmeyeceksin.

John Steinbeck

Twitter Web App : fatih portakal Bunu yıllarca anlattım. Her anlattığımda kredi kartı borcu dediler, fatura dediler, araba taksidi, ev taksidi vs. dediler...Ne kadar "daha da..."nın içine girdik o kadar ruhen bittik. Bunu nedense kimse anlamak istemiyor, ama er geç anlıyorlar. Umarım herkes geç olmadan anlar.

Twitter Web App : Her zaman söyledim ve böyle de yaşadım. Kimi çok parayı tercih eder ama zamanını, ruhunu öldürür. Kimi az parayı tercih eder ama zamanın değerini bilip ruhuyla yaşar, ruhunu besler. Tercih meselesi.

youtube.com/watch?time_con…

Twitter Web App : Neden evlenilir? - Aç kalmamak için.
Neden boşanılır? - Emekli olmak için.

"Nafaka almasın da kadın aç mı kalsın?"diyeceğinize biri de çıkıp desin ki; kendi ayaklarının üzerinde durmayı, düştüysen küllerinden doğmayı, ayağa kalkmayı öğren. Artık çocuk değil, sen bir yetişkinsin.

Twitter Web App : İlişkilerinde iletişimi öğrenmek yerine "Onu Kendine Köpek Et" kitaplarından medet bekleyen, kendi beyin gücünü (düşünce gücünü) kullanmak yerine burçlarla hayatına yön veren, kitaba 20 TL vermeyen ama kahve falına düşünmeden 50 TL veren insanlara bir şey anlatamazsın.

Twitter Web App : "Nafaka almasın da aç mı kalsın kadın"

Haklısınız, aç kalmamak için gerekli olan bir koca hele de "eski koca" olursa daha makbul.

Twitter Web App : "Yanıma sokul nefesini alayım
Hadi bir konuş melodini duyayım"